10 жовтня. Цей день в історії

10 жовтня на календарі.

Нині:

День працівників стандартизації та метрології України.
Всесвітній день психічного здоров’я, всесвітній день зору.
Всесвітній день бездомних (вперше відзначений в 2010 році).

Всесвітній день боротьби зі смертною карою (дата виникла з ініціативи учасників конгресу World Coalition Against the Death Penalty після зустрічі в Римі 13 травня 2002 року, і широко відзначається з 2003 року).

Всесвітній день каші (Вперше був проведений в 2009 році. Заходи організовуються для збору коштів на їжу і благодійність, для допомоги голодуючим дітям в країнах, що розвиваються).

Події:

1666 — Правобережні полковники вибрали Петра Дорошенка тимчасовим гетьманом Правобережної України.

1919 — Верховна рада Антанти офіційно оголосила про запровадження економічної блокади РСФРР та її маріонеткових режимів.

1932 — У Харківському фізико-технічному інституті вперше в СРСР провели ядерну реакцію з розщеплення атомного ядра літію.

1933 — в універсамах США з’явився перший пральний порошок — Dreft. На упаковці ефект чищення пояснювали «силою чудо-молекул, які висмоктують бруд з тканин». Виробники порошку були спонсорами багатосерійних радіоп’єс, які через це прозвали «мильними».

1943 — Орвелл Джордж, англійський письменник вперше вжив термін «Холодна війна» (есей «Ви і атомна бомба»).

1963 — Набув чинності міжнародний Договір про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі та під водою.

10 жовтня. Цей день в історії