14-річний Едуард Пенцкофер з Виноградова потребує допомоги на закордонне лікування рідкісного захворювання (ВІДЕО)

Тверді вузлики на руках та колінах — єдині зовнішні прояви ювенільного дерматоміозиту. Це важке рідкісне захворювання у 14-річного Едуарда Пенцкофера з Виноградова виявили три роки тому.

Через слабкість м’язів Едік не може повноцінно ходити та займатись спортом. Юнак два роки грав за дитячу збірну Виноградова і хотів стати футболістом. Зараз найбільша мрія — одужати.

Цьогоріч Едуард закінчив 8-й клас. Два останні місяці навчального року вчився вдома – знаходитись серед однолітків лікарі заборонили через ослаблену імунну систему. Спілкується з друзями лише завдяки телефону та інтернету. Чи не найбільше підтримує хлопця двоюрідний брат Руслан. Зараз у них одна мрія на двох: зіграти у футбол, коли Едік одужає.

 Він рідко виходить на вулицю, а про рухливі ігри та улюблений футбол довелося забути.

 Дерматоміозит – рідкісне захворювання з важким перебігом. Хвороба вражає шкіру і м’язи. Зараз Едуард приймає гормональну терапію, яка частково стримує хворобу. Але для лікування нещодавно виявлених ускладнень, так званого кальцинозу – утворення вузликів, які небезпечні і ураженням внутрішніх органів, доступних в Україні препаратів нема.

Зараз родина шукає клініку закордоном. У сусідній Угорщині лікування коштує три тисячі євро на місяць, необхідний курс для Едуарда — два роки. Якщо препарати подіють хвороба ввійде у стадію ремісії і з’явиться шанс на нормальне життя.

Картка ПриватБанку: 5168 7422 3580 2729

мама: Наталія Пенцкофер, тел. 095 489 65 67