19 сіл Тячівщини потопають у відходах (ВІДЕО)

Переповнені баки й купи сміття біля річок. Третій тиждень з 19-ти сіл Тячівщини не вивозять відходи. Солотвинський полігон, куди раніше звозили сміття, тимчасово закрили.

Володимир  розповідає: контейнери вже заповнені, відходи подіти нІде. Якщо їх не почнуть вивозити, сміття у дворах починає гнити й смердіти.

Іван Кричфалушій непотріб сортує: органічні відходи компостує, пластик і макулатуру здає. Але його сміттєві баки теж переповнені. Як вирішити цю проблему –  жителі району не знають.

За два з половиною тижні на берегах річок вже утворилось з десяток нових стихійних звалищ. Відходи сюди вивозять мішками, переважно вночі.

Гостра проблема зі сміттям виникла ще в лютому, – кажуть на підприємстві, яке обслуговує район. 4 місяці рішення все ж знаходили: частину відходів вивозили на Солотвинський полігон, решту – в сусідні області. Зараз ситуація критична. Без вивозу  залишилось 19 сіл та селищ Тячівщини, а це більше 6 тисяч господарств.

На території району є 10 паспортизованих сміттєзвалищ, проте всі вони переповнені і потребують рекультивації. Ділянок для облаштування нових – нема.

Звалище в Солотвині для інших сіл закрили також через переповнення. Зараз тут копають новий котлован. Це тимчасово вирішить проблему і звільнить місце для відходів, каже селищний голова. Кількість сміття, що привозять з інших сіл, планують зменшити, а звалище – рекультивувати. Хоча визнають, проблему це вирішить навіть не до кінця року.

Вивіз сміття планують відновити за кілька днів. А поки жителів сіл просять складувати сміття у дворах, аби не захаращувати береги річок та узбіччя доріг.