4 грудня. Цей день в історії

На календарі 4 грудня.

Події:

1563 — завершився Тридентський собор Католицької Церкви, який з перервами засідав упродовж 18 років.

1674 — французькі єзуїти заснували місто Чикаго (тепер США).

1735 — будівля на Даунінг Стріт, 10 у Лондоні стала офіційною резиденцією британського прем’єр-міністра і має цей статус досі.

1989 — Генеральна Асамблея ООН схвалила Міжнародну конвенцію про боротьбу з вербовкою, використанням, фінансуванням і навчанням найманців.

1991 — незалежність України визнала Литва і Латвія.

1995 — компанії Netscape і Sun у співробітництві ще з десятком софтверних вендорів анонсували створення мови програмування JavaScript. Вона призначена для перетворення традиційних статичних вебсторінок у динамічні інтерактивні документи, здатні більш повно задовільнити інтереси користувачів інтернету.

1996 — з мису Канаверал запущено автоматичну космічну станцію Mars Pathfinder, яка 4 червня 1997 року доправила на поверхню Марса спеціальний самохідний пристрій для збирання зразків марсіанського ґрунту.

1997 — в Оттаві 125 країн підписали Конвенцію про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін і про їх знищення. Серед країн, що відмовилися підписати цей документ, були Китай, Росія, США

Народились 4 грудня:

1795 — Томас Карлайл, англійський публіцист, історик, філософ.

1875 — Райнер Марія Рільке, видатний австрійський поет («Нові вірші», «Дуїнські елегії», «Сонети до Орфея»).

1897 — Марі Андріссен, нідерландський скульптор.

1898 — Степан Кожум’яка, український інженер-мостобудівник, автошляховик, філолог, публіцист, дисидент, громадський діяч.

1913 — Роберт Адлер, американський винахідник, один з розробників телевізійного пульта дистанційного керування, автор великої кількості патентів.

1922 — Жерар Філіп, французький актор (знявся у фільмах «Фанфан Тюльпан», «Червоне й чорне», «Пармський монастир»).

1954 — Григорій Гладій, український кіноактор.

1963 — Сергій Бубка, український спортсмен, один із найвидатніших атлетів-стрибунів ХХ ст., багаторазовий чемпіон і рекордсмен світу, Європи, Олімпійських ігор.

1982 — Нік Вуйчич, мотиваційний тренер, людина без кінцівок.

1992 — Кім Сок Джин, південнокорейський співак та автор пісень.

4 грудня. Цей день в історії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.