Більше вісімнадцяти з половиною тисяч дітей цьогоріч очікують на зарахування до перших класів

Більше вісімнадцяти з половиною тисяч дітей цьогоріч очікують на зарахування до перших класів у Закарпатській області. Найбільше – в Тячівському, Рахівському та Мукачівському районах.

Ужгородка Маріанна Уманська розповідає – до вибору школи, в якій навчатиметься шестирічний син Мартін, підійшли заздалегідь. Розглядали кілька варіантів. Проте зупинились на найближчій до місця проживання.

Умови подачі заяв до першого класу не змінилась. Насамперед до школи чи НВК зараховуються діти, які живуть найближче. Директор Ужгородської спеціалізованої загальноосвітньої школи №2 Ярослав Кирлик каже – на середину травня вже отримали дев’яносто заяв за територіальним принципом – тобто від батьків, які живуть неподалік

Окрім того, з пріоритетом прийматимуть до першого класу братів та сестер учнів школи, а також дітей працівників. Перевагу, за правилами, мають і діти випускників закладу.  Директорка Ужгородського навчально-виховного комплексу Наталія Гриценко каже – більшість заяв, які отримали цьогоріч, від батьків, діти яких закінчували цей НВК.

Для того, аби подати заяву до школи на зарахування в перший клас необхідні – копії свідоцтва про народження дитини, ідентифікаційного номеру, документ, що підтверджує перебування батьків в Україні та медична довідка дитини з усіма необхідним щепленнями. У закладах освіти нагадують  – без останнього мають право відмовити у зарахуванні.

Лікарі кажуть: через підготовку до школи охочих на вакцинацію побільшало. Якщо до прикладу, ще місяць тому щотижня в Ужгороді  щеплення робили близько трьом десяткам дітей, то зараз – щонайменше  трьом сотням.

В обласному департаменті освіти пояснюють:  якщо в школі заяв на навчання буде більше, аніж доступних місць у першому класі – охочих направлятимуть до інших закладів. Якщо ж усіх, хто живе поряд зарахують, і ще залишаться місця –  проводитимуть жеребкування.

Начитка: подавати заяви на зарахування до першого класу можна до кінця травня.