«Copernicus» на Закарпатті: юні дослідники з кількох країн вивчали Землю з космосу

Нещодавно у селі Поляна Свалявського району Закарпатської області відбувалася Міжнародна літня школа з дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).


Юні дослідники з України, Польщі, Чорногорії, Словаччини, Індії та Кенії мали змогу на практиці навчитися моніторити Землю за допомогою ДЗЗ та апробувати останні освітні методики, що були напрацьовані НЦ «Малою академією наук України» у межах Програми Європейського Союзу зі спостереження за Земною поверхнею – «Copernicus».

Програма літньої школи містила лекції та практичні заняття. На них учасники дізнавалися, як, використовуючи космознімки, моніторити зміни в кожному окремому місті. Крім того вони проводили реальні наукові дослідження – оцінювали наслідки лісових пожеж та екологічних катастроф, моніторили повені, хімічний склад атмосферного повітря тощо.

Також учасники ознайомилися з попередніми успішними дослідженнями, що були виконані учнями київського територіального відділення Малої академії наук України та провели актуальні для своїх країн дослідження.

«Copernicus» є програмою Європейського Союзу зі спостереження за земною поверхнею (раніше ця програма була відома як GMES (Глобальний моніторинг навколишнього середовища та безпеки). Програма пропонує інформаційні послуги на основі супутникової системи спостереження Землі (супутники Sentinel). Сервіс надає повний безкоштовний та відкритий доступ до всіх зібраних даних. Інформація, надана за програмою «Copernicus», може бути використана дослідниками та кінцевими користувачами для широкого кола завдань у різних галузях. Наприклад, в управлінні територіями, регіональному та місцевому плануванні, сільському, лісовому та рибному господарстві, для забезпечення цивільного захисту населення, покращення транспортної інфраструктури та мобільності, туризму.

Програма «Copernicus» координується Європейською Комісією та Європейським космічним агентством (ESA). Ідеї програми імплементують держави-члени Європейського союзу, Європейська організація з експлуатації метеорологічних супутників (EUMETSAT), Європейський центр середньострокових прогнозів погоди (ECMWF), агенції ЄС.