Держбюро розслідувань викликало на допит Порошенка

У Держбюро розслідувань наразі не повідомили ні час початку допиту, ні в рамках якого кримінального провадження екс-президент Петра Порошенка викликають для проведення слідчих дій.

Держбюро розслідувань викликало на допит Порошенка

Екс-президента України Петра Порошенка 17 липня викликають на допит до Державного бюро розслідувань (ДБР).

Про повідомила речниця ДБР Анжеліка Іванова. «Можу лише підтвердити, що Порошенка дійсно викликають на 17 число (липня)», – сказала вона. У ДБР наразі не повідомили ні час початку допиту, ні в рамках якого провадження екс-президента викликають для проведення слідчих дій. «Наразі я вам нічого додатково не можу повідомити», – зауважила Іванова. Своєю чергою, екс-заступник глави Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрій Портнов, який подав до ДБР ряд заяв про нібито вчинення злочинів Порошенком, у своєму Telegram-каналі повідомив, що Порошенка викликають на допит до ДБР о 09.30 17 липня у справі про «відмивання злочинних доходів та легалізації в офшорах акцій заводу «Кузня на Рибальському».

21 травня слідчі ДБР за заявою екс-заступника глави Адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Портнова відкрили кримінальне провадження за фактом можливого вчинення державної зради і дій, спрямованих на захоплення державної влади, з боку екс-президента Порошенка та інших посадових осіб у листопаді 2018 року. У ДБР зазначили, що справу порушено за ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 111 (державна зрада) і 426-1 (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень).

У ДБР деталізували, що йдеться про події 25 листопада 2018 року, пов’язані з переходом корабельної групою ВМС України з Чорного в Азовське море в районі Керченської протоки.

УНІАН