Діагноз кардіолога, поки швидка в дорозі! Для закарпатських медиків екстреної допомоги вводять новацію

Діагноз кардіолога, поки швидка в дорозі! Для закарпатських медиків екстреної допомоги за кілька днів вводять новацію: фельдшери чи лікарі зробивши звичну кардіограму – зможуть відправити її копію в обласний центр і отримати консультацію вузького спеціаліста.

Надсилатимуть інформацію на Ужгородську станцію швидкої допомоги, або у кардіодиспандер. На обох локаціях кардіологи чергуватимуть цілодобово і надаватимуть, медикам швидкої рекомендації через інтернет.

Наприклад, при гострому коронарному синдромі, доправити пацієнта у лікарню потрібно за 2-і години. Знаючи точний діагноз, кардіологи зможуть одразу почати готувати операційну.

Цікаво, що пристрій може відправляти кардіограму кількома способами. Тому навіть у гірській місцевості, де нема інтернет-зв’язку, інформацію зможуть передавати:

Зараз кардіографами з функцією телеметричної передачі даних обладнані 70 автомобілів швидкої допомоги зі 104-х, які працюють в області. Інші укомплектують до кінця року. Фінансує проект Світовий банк, а один кардіограф вартує 45 тисяч гривень.

19 червня 80 медиків швидкої з усіх куточків області пройшли навчання на таких кардіографах. Кажуть, користуватися не складно, а функція важлива, адже зі 104-х бригад, лише 33 – лікарські, інші –  фельдшерські, тобто медики мають лише середню освіту і не завжди можуть чітко трактувати показники кардіографа.

Лікарі констатують: кожен 4-й виклик швидкої – через проблеми з серцем, а кожна втрачена хвилина – ризик для життя пацієнта. Уже з наступного тижня, кажуть у територіальному центрі екстреної меддопомоги, інтерактивні кардіографи почнуть використовувати в усіх куточках Закарпаття.