Естонія підтримує суверенітет України, Крим залишається частиною України

Естонія підтримує суверенітет України, Крим залишається частиною України

Естонія підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, Крим є і залишиться частиною України.
Про це йдеться у заяві глави МЗС Естонії Свена Міксера, оприлюдненій на сайті відомства.
Міксер нагадав, що у березні цього року виповнюється п`ять років з дня анексії Кримського півострова Росією.
«Ми рішуче засуджуємо цей акт, який порушує як Конституцію України, так і волю народу, й становить серйозну загрозу європейській безпеці та міжнародному правопорядку. Для Естонії Крим є і залишиться частиною України», – сказав глава МЗС.
За його словами, Росія використала період окупації для масового посилення своєї військової присутності на півострові. Крим став плацдармом для російських збройних сил, що прагнуть контролювати весь Чорноморський регіон і тим самим зміцнити вплив РФ у регіоні.
Також міністр наголосив, що Естонія засуджує серйозні порушення міжнародного права, вчинені Російською Федерацією як окупантом Криму: примусовий призов місцевих жителів в армію; примусове прийняття російського громадянства; захоплення об’єктів власності; обмеження свободи слова і релігії.
«За п`ять років окупації гуманітарна ситуація в Криму погіршилася: кожна людина, якій не подобається анексія, перебуває у небезпеці. Найсильніший тиск чиниться на кримських татар, яких Москва переслідувала і депортувала ще за радянських часів», – додав Міксер.
Крім того, він підкреслив, що Естонія рішуче засуджує невиправдане застосування Російською Федерацією 25 листопада 2018 року військової сили проти кораблів ВМС України в Керченській протоці та незаконне затримання військових моряків.
«Це порушення міжнародного права, суверенітету і територіальної цілісності України, спричинене безпосередньо окупацією Криму. Ескалація напруженості в регіоні Азовського моря створює загрозу безпеці в усій Європі», – сказав Міксер.
Він також наголосив, Естонія твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.
«Порушення міжнародного права повинні призвести до наслідків. Ми підтримуємо політику невизнання анексії Криму, включаючи продовження і перегляд санкцій, а також звільнення незаконно ув`язнених. Життєво важливо забезпечити доступ міжнародних організацій до Криму», – підсумував Міксер.