Геннадій Москаль та закарпатські ЗМІ: 4 роки хамства

Відставка Геннадія Москаля з посади голови Закарпатської облдержадміністрації – гарний привід проаналізувати стосунки останнього із представниками ЗМІ.

Геннадій Москаль та закарпатські ЗМІ: 4 роки хамства

Отже чим запамятався Москаль закарпатським журналістам:

Геннадій Москаль – перший голова обласної адміністрації, який за майже 4 роки своєї роботи не провів жодної прес-конференції. Так само не спілкувалися з пресою і його заступники, окрім Ярослава Галаса, який коментував питання, не притаманні його функціональним обов’язкам – заступника з гуманітарних питань.

Спілкування з пресою в губернатора Закарпаття також було специфічним. Представників масової інформації Геннадій Геннадійович постійно ділив на своїх та чужих. Зокрема, на адресу журналістів телеканалу Sirius із уст Ярослава Галаса неодноразово звучали відмови у наданні коментарів із формулюванням: «Телеканалу Балоги Москаль коментувати не буде». До цього слід додати специфічну манеру спілкування Москаля з пресою: хамство, зверхність та вживання нецензурних слів.

Улюбленим закарпатським телеканалом Геннадія Москаля був М-Студіо. Це фактично єдиний інформаційний ресурс, в студії якого з постійною періодичністю упродовж 4 років з’являвся генерал-губернатор. Комфортні питання, відсутність навіть натяку на іншу, окрім Москаля, точку зору та необмежений ефірний час для спілкування – радше викликали в глядача негативні враження, ніж позитивні.

Москаль також неодноразово використовував прес-службу ОДА як власний політичний рупор. Часто в розсилці закарпатським мас-медіа надходила інформація, яка не мала жодного стосунку до роботи владної інституції. Натомість через прес-службу Закарпатської облдержадміністрації розповсюджувались матеріали політичного спрямування, чорнуха проти політичних опонентів.

Геннадій Москаль використовував пресу, як засіб боротьби з політичними опонентами. Зокрема, саме з його ініціативи на широкий загал вивели псевдо-журналістів та псевдо-активістів Ларису Приходько та Івана Данацка, які з подачі генерал-губернатора проводили так звані корупційні розслідування проти неугодних обласній владі чиновників, активістів та журналістів. Свідченням такої ганебної співпраці стали часті посиденьки Москаля з Данацком та Приходько в стінах ОДА та запрошення останніх на минулорічну церемонію нагородження з нагоди Дня журналіста.