Гецка засудили на 12 років в’язниці через сепаратизм. Щоправда заочно

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області виніс вирок Петру Гецко, який видавав себе за прем’єр-міністра віртуальної держави «Республіка Підкарпатська Русь» та координатора так званих «Мережевого Русинського Руху» і« Русинського Фронту».Про це йдться у вироку від 30 вересня, повідомляє Закарпаття онлайн.

Протягом січня-березня 2014 чоловік розміщував в інтернеті повідомлення сепаратистського змісту із закликами до повалення конституційного ладу в Україні та введення іноземних військ.

У соцмережі «Livejournal» П.Гецко виклав звернення від імені русинів Закарпаття до Президента РФ Путіна з проханням здійснити миротворчу операцію, відновити та визнати державність Республіки Підкарпатська Русь.

У вироку наводиться цитата: «Правительство Подкарпатской Руси, русинская общественность просит Президента РФ в духе братских договоренностей с Украиной (которой, по причине разрушения ее галицкими нацистами, почти нет) произвести миротворческую операцию, на краткий период возобновления досоветского статуса Республики Подкарпатская Русь…».

Наприкінці звернення зазначено, що «….Мы, русины, как и все жители Закарпатья, имеем все международные правовые основания обратиться к Вам, господин Президент, для признания восстановленной государственности Республики Подкарпатская Русь, проведения на это время миротворческой операции и нейтрализации галицкого нацизма в Закарпатье…».

Також чоловік взяв участь у російських телепередачах «Русский вопрос» і «РАДАР» та заявив, що не визнає цілісності України в існуючих нині межах, закликав до створення спеціальної території Закарпаття, що не входить у будь-які територіально-адміністративні утворення, висловився, за участь РФ у визнанні русинів.

Судово-лінгвістична експертиза встановила в цих інтерв’ю заклики до змін адміністративно-територіального устрою України шляхом визнання Республіки Підкарпатська Русь, невизнання унітарності України та участь у цих процесах іноземної держави.