Канада продовжить чинити тиск на Росію, доки вона не почне поважати суверенітет України і міжнародне право.

Канада продовжить чинити тиск на Росію, доки вона не почне поважати суверенітет України і міжнародне право.

Канада продовжить чинити тиск на Росію, доки вона не почне поважати суверенітет України і міжнародне право.
Про це заявила міністр закордонних справ Христя Фріланд, її заява оприлюднена на сайті МЗС Канади.
«Сьогодні минають п`яті роковини з дня вторгнення Росії й анексії Криму. Ми продовжуємо найрішучіше засуджувати це порушення суверенітету і територіальної цілісності України», – наголосила Фріланд.
За її словами, протягом п`яти років окупації світ був свідком порушень прав людини в Криму, вчинених російською владою, включаючи незаконні арешти, тортури, затримання, зникнення громадян, а також права на свободу слова і зборів.
«Канада глибоко стурбована переслідуваннями кримських татар та представників інших меншин. Ми засуджуємо заборону Меджлісу, органу самоврядування кримських татар, і закликаємо Росію скасувати це незаконне і аморальне рішення», – підкреслила Фріланд.
Також, за її словами, Канада продовжує закликати РФ звільнити політичних в`язнів, у тому числі письменника, режисера Олега Сенцова, який відбуває політично вмотивоване покарання у вигляді 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за критику російської окупації Криму.
«Канада підтримує народ України. Вчора Канада та її союзники оголосили про нові санкції проти 129 фізичних і юридичних осіб, багато з яких безпосередньо причетні до незаконної анексії Криму», – нагадала Фріланд.
«Разом з міжнародним співтовариством ми будемо продовжувати чинити тиск, в тому числі за допомогою економічних санкцій, доки Росія не почне поважати суверенітет України і міжнародне право», – заявила глава МЗС Канади.

Росія у березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим, організувавши 16 березня «референдум» щодо нібито самовизначення півострова. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% учасників «референдуму» висловилися за приєднання Криму до РФ.
18 березня 2014 року в Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.
Країни Заходу не визнають анексію Криму і запровадили санкції проти Росії.
Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.