Кожен третій закарпатець страждає на сезонну алергію

На це сезонне захворювання страждає кожен третій закарпатець. І кількість пацієнтів щороку зростає на 5%.

Марія Цибуленко розповідає – останні кілька днів не могла навіть з дому вийти. Жінка з Іршавщини, в обласну лікарню приїхала спеціального до алерголога. Цієї весни прояви алергії відчула вперше, медики припускають – поліноз міг спровокувати і бронхіт, перенесений восени минулого року. Марію, яка весною особливо багато працює на городі, – алергія просто вибила з колії.

Прояви сезонної алергії бувають настільки сильними, що не обійтися від госпіталізації через ускладнення. Сьогодні в стаціонарі обласної лікарні четверо хворих з ускладненнями через цю хворобу. Лікарі запевняють – чим швидше звернутися до спеціаліста – тим більше шансів мінімізувати прояви полінозу.

Зараз почали цвісти сережкові рослини. Їх пилок у цю пору може подразнювати слизову оболонку носу, очей або бронхів і викликає реакцію. Таких рослин у межах міста – небагато.

Тож залежно від того, де є скупчення рослин-подразників – активізуватимуться і прояви недуги у алергіків. Має значення навіть напрям вітру. А от діагностувати алергію нескладно. За 20 хвилин спеціального тесту можна навіть визначити причину. Це важливо, адже симптоми – схожі на застуду. Чи не єдина відмінність – найчастіше немає підвищеної температури тіла. Якщо є нежить, який триває довше 10-ти днів, сльозоточивість і дискомфорт при диханні – краще одразу звернутися до спеціаліста, аби уникнути ускладнень.