Лісівники Хустщини запланували цьогоріч провести рубки догляду на площі 167,9 га

Пріоритетні завдання роботи ДП «Хустське ЛДГ» полягають в охороні та догляді за вже існуючими насадженнями, створення нових насаджень, проведенні таких лісогосподарських робіт, які дозволять створити високопродуктивні деревостани.

Лісівники Хустщини запланували цьогоріч провести рубки догляду на площі 167,9 га
Лісівники Хустщини запланували цьогоріч провести рубки догляду на площі 167,9 га
Рубки догляду за лісом є важливим лісогосподарським заходом, спрямованим на вирощування господарсько-цінних насаджень і проводяться шляхом періодичного вирубування дерев, подальше збереження яких у складі насаджень недоцільне.
Головними завданнями рубок догляду є: поліпшення якості і породного складу лісів; збереження біорізноманіття лісів, посилення їх екологічних, захисних, водоохоронних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих, рекреаційних, естетичних та інших властивостей; підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, скорочення строків вирощування технічної стиглої деревини.

У залежності від віку насаджень рубки догляду поділяють на такі види: освітлення, прочищення, проріджування, прохідна рубка.
У чистих одновікових насадженнях при освітленнях та прочищеннях основну увагу приділяють рівномірності розміщення по площі дерев, що залишаються, при проріджуваннях – густоті насадження, формі стовбура і його сучковатості, при прохідних рубках вирубуються в основному дерева, що відсталі в рості.

У різних за віком насадженнях, де неможливо виділити окремі види рубок, догляд проводиться комплексно на всій площі ділянки. Призначають такі рубки в насадженнях, що складаються з окремих невеликих куртин, кожна з яких представлена однаковим за віком деревостаном або в складних за формою насадженнях з чітко вираженими ярусами.
Освітлення та прочищення (рубки в молодняках) − проводять незалежно від можливості реалізації деревини або деревної зелені.
Цього року заплановано провести рубки догляду на площі 167,9 га. З них освітлення – 19,8 га, прочистки – 47,9 га, прорідження -34,5 га і прохідних рубок – 65,7 га, загальною кубомасою 2477 м3. Станом на 01.08.2019 року працівниками ДП «Хустське ЛДГ» проведено рубок догляду на площі 89,9 га. З них освітлення – 16,9 га, прочистки – 26,4га, проріджування – 26,9 га, прохідних рубок на площі 19,7га.

Дуже важливим є вчасне проведення рубок догляду, тобто їх періодичність та повторюваність для дотримання балансу порід на площі. Від якісного проведення відводу ділянок залежить породний склад насаджень, збереження і посилення екологічних та естетичних властивостей лісу, підвищення стійкості та продуктивності насаджень. Завершуються рубки догляду за один клас віку до настання стиглості деревостану.