На Виноградівщині товариство АВЕ призупинило вивіз відходів із 39-ти сіл району (ВІДЕО)

У Виноградівському районі — сміттєвий колапс. З 6 серпня товариство  АВЕ призупиняє вивіз відходів із 39-ти сіл району.

Жителі села Теково, що знаходиться за 6 кілометрів від райцентру розповідають: контейнери вже переповнені, і це лише перший день. Сміття збираються спалювати.

Вікторія Човбан каже: договори з АВЕ уклали 70 % місцевих. Решта — вивозить сміття на околиці села. Там вже утворились стихійні сміттєзвалища.

Підвиноградів із майже 5-ти тисячним населенням, відсьогодні також із переповненими сміттєвими контейнерами. Сільський голова Юрій каже: проблема відходів у селі й без того гостра, бо договори на вивезення сміття укладені лише у 20% місцевих, відтепер, побоюється, ситуація вийде з-під контролю зовсім.

Обсяги відходів із сіл Виноградівського району утричі перевищують обсяги сміття з райцентру, кажуть в АВЕ.  Сміттєвий полігон міста Виноградів, до якого звозять відходи з міста — переповнений, а мукачівський, котрий дотепер обслуговував Виноградівський район, не може приймати сміття через новостворену ОТГ та приєднання нових сіл. У середньому, за місяць із одного села Виноградівського району вивозять 30 кубічних метрів сміття.

Про те, що намагались побудувати 2 сміттжпереробних завода, але жителі сіл це блокували, що готові на будь-які умови, аби відновити вивіз сміття із сіл Виноградівщтини

Відтак, нині вийшло – фактично, подіти сміття жителів сіл Виноградівщині нІкуди.  У районній раді ситуацію поки не коментують. Тому підприємство рекомендує сільським та селищним головам району писати колективне звернення до керівництва Виноградівщини і спільно шукати шляхи вирішення проблеми.