На Закарпатських ринках вже продають перші кавуни. Ціна за кілограм – від 12 гривень

На місяць раніше, аніж минулого року! На Закарпатських ринках вже продають перші кавуни. Везуть їх із південних областей України. А вартують ранні баштанні від дванадцяти гривень за кілограм.

Один із ринків в Ужгороді на площі Корятовича. Тут кавуни чи не на кожному прилавку. Продавці кажуть – цьогоріч соковиту ягоду завезли скоріше, аніж зазвичай. Проте поки ажіотажу серед містян нема – щодня продають по кілька кілограмів. Прогнозують – вже до кінця наступного тижня їхня ціна впаде на дві-три гривні.

Продавці кажуть – визначити, який кавун найсолодший можна по звуку.

Ужгородці кажуть – поки ранні ягоди не поспішають купувати, через можливу небезпеку отруєння нітратами.

Купуємо на ринку кавун. Зважуємо його. Та відносимо в лабораторію на перевірку.

Аби перевірити ягоду на вміст нітратів, її треба розрізати. Далі перемолоти декілька шматочків із обох частин у блендері. Опісля на спеціальному приладі визначають вміст нітратів у кавуні. Займає процедура перевірки до п’ятнадцяти хвилин.

У нашому кавуні вміст нітратів значно нижче допустимої норми. Спеціалісти кажуть – така ягода корисна.

Лікарі кажуть – якщо кавун стиглий, то корисний для організму людини. У ньому є вітаміни груп А, В, С, а також лікопін, який є антиоксидантом – він попереджує виникнення злоякісних утворень та зміцнює імунітет. Проте медики радять бути обережними – через часте перевищення норми нітратів  у ранніх ягодах вони небезпечні отруєнням.

Перевірити чи кавун натуральний можна і в домашніх умовах. Для цього потрібно у склянку із водою кинути кілька шматочків ягоди, розмішати та залишити на декілька хвилин. Якщо вода стане червоною – кавун краще не їсти.

Лікарі кажуть – вживати кавун потрібно не великими порціями, шкірку ретельно промивати водою та не залишати в холодильнику – через різкий перепад температур ягода втрачає свої корисні властивості. А купляти ранні баштанні потрібно тільки у  перевірених місцях. І в жодному разі не біля доріг, де ягоди всотують пил та шкідливі речовини.