На Закарпатті продовжує горіти суха трава та чагарники

Упродовж суботи-неділі на території області виникло 44 пожежі, 28 з яких – це загорання сухої трави та чагарників на відкритій території.

На Закарпатті продовжує горіти суха трава та чагарники

Двічі за вихідні вогонь загрожував лісовим масивам краю, однак вправність лісників та вогнеборців запобігли розповсюдженню полум’я на лісові насадження. Всього з початку 2019 року в області зафіксовано 984 такі пожежі.

Наразі, таким загоранням сприятиме й синоптична ситуація в краї. Адже, найближчої доби 23 квітня, в низовинних та передгірних районах Закарпатської області збережеться надзвичайна (5-й клас) пожежної небезпека, тож для виникнення загорання достатньо буде найменшої іскри.

Звісно, причиною таких загорань найчастіше стають банальна людська недбалість та славнозвісні «вогняні прибирання». Закарпатці продовжують масово спалювати сміття й суху рослинність, прибираючи в себе на городах та полях, при цьому абсолютно забуваючи про наслідки таких пожеж. Нерідко, спалювання сухостою призводить до руйнування родючого шару ґрунту, загорань у лісових масивах, знищення майна та значної шкоди довкіллю. Та найголовніше – у подібних пожежах травмуються або ж навіть гинуть самі винуватці пожеж.

Запобігти подібним пожежам просто – для цього людям варто хоча б мінімально стежити за власною поведінкою. Наприклад, кермуючи автомобілем, не викидати у вікно недопалок. На перший погляд здається, що це дрібниця. Але одна тліюча цигарка може призвести до загорання рослинності площею в кілька гектарів, яке пожежники ліквідовуватимуть протягом багатьох годин.

Також людям слід бути обережними при облаштуванні власної присадибної ділянки або дачі. У жодному разі громадянам не слід спалювати суху траву, опале листя й сміття, а також не дозволяти робити цього дітлахам. Побутові відходи мають бути вивезені спеціальними службами. Що ж стосується сухої рослинності, то її варто не спалювати, а складати в ями для компостування. Тоді до вашої оселі не завітає страшний гість – некерована вогняна стихія, а наслідки від її господарювання можуть бути непередбачуваними.

У ДСНС України у Закарпатській області