На Закарпатті проведуть вакцинацію проти сказу

Головна мета: обмежити поширення вірусу сказу на території області та сприяти захисту територій країн ЄС, які межують з Україною.

На Закарпатті проведуть вакцинацію проти сказу

Вздовж україно–польського кордону на території України у Великоберезнянському, Воловецькому, Перечинському та Свалявському районах Закарпаття проводитиметься спеціальна кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

А з початку травня поточного року на виконання Угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Угорщини в 2018-2020 році планується проведення весняної кампанії з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території буферної зони, до якої входять Берегівський, Виноградівський, Іршавський, Міжгірський, Мукачівський, Рахівський, Тячівський, Ужгородський та Хустський райони Закарпатської області.

Розповсюдження вакцин здійснюватиметься літаками АН-2 шляхом розкидання її  на мисливські угіддя. Вказана вакцина має вигляд брикету коричневого кольору розміром 3х3х2 см вагою 30 грамів. Вона має  різкий запах рибної муки. Цей препарат повністю безпечний при поїданні домашніми тваринами і не становить жодної небезпеки для довкілля.

Організатори закликають громадян, які знайдуть такий брикет, не піднімати його та не загортати ґрунтом чи листям.