На Закарпатті стартували жнива ранніх зернових культур

На Закарпатті стартували жнива  ранніх зернових культур. Чи не найпершими   збір урожаю почали  на  Виноградівщині. Комбайнери виходять в поле зрання і працюють аж до заходу сонця.

Цьогоріч жнива розпочали раніше, ніж у 2018-му. Михайло Агій займається вирощуванням злакових майже тридцять років, каже: цей сезон дуже непростий,   рясні дощі та спека далися взнаки.

Аби зібрати посіяне з найменшими втратами,  власники господарств  проводили постійну обробку полів розповідає Світлана Андрашко. Вона вирощує озимі на  30-ти гектарах, найбільше, зі слів жінки, погода нашкодила пшениці.

Попри все, господарники сподіваються намолотити з одного гектара до 9 тонн пшениці,15-ти – кукурудзи та шести – ячменю! Його збирають першим.

Доспіле зерно потрібно якомога швидше зібрати, поки знову не задощило,  інакше  доведеться рахувати  втрати – каже досвідчений агроном Василь Яцканич.  

Сьогодні жнива на Виноградівщині – у розпалі. На полях працюють чотири десятки зернозбиральних машин  різної модифікації – від української раритетної ниви до  сучасних комбайнів, які не лише жнуть й обмолочують, а й січуть солому.

У районі озимі вирощують на понад шести тисячах гектарів – низовинний район один з насприятливіших для хороших врожаїв зернових. Також злакові культури масово сіють на Берегівщині, Ужгородщині та  в низинній  частині  Іршавського району. Нині в області вирощуванням зернових займаються, здебільшого, приватні господарства.