Освіта у закордонних ВУЗах: Словаччина, Угорщина, Польща, Чехія та Німеччина – найпопулярніші серед закарпатських випускників

Поки триває зовнішнє незалежне оцінювання – закарпатські випускники вже подають документи у закордонні ВУЗи! Найпопулярніші напрямки: Словаччина, Угорщина, Польща, Чехія та Німеччина.

17-тирічна Валерія рішення про навчання у сусідній країні прийняла ще на початку навчального року. Уже у вересні вона переїде у словацьке Кошіце. Вивчатиме англійську філологію, та попри те, що навчання буде не словацькою, вже починає підтягувати мову для спілкування у побуті. Ключові моменти які допомогли наважитись – це близькість до дому і якість освіти.

А от випускниця Валентина,  вже 2 місяці вивчає чеську, для того щоб займатися улюбленою справою – фотографуванням. Каже, в Україні цей напрям непоширений, тому за порадою подруги вступатиме у Чеський ВИШ. Сподівається, що там її творчий потенціал помітять і підтримають.

А от Юрій, щойно закінчив у Словаччині перший курс. Каже: найбільше подобається у Пряшівському технічному університеті, що є право вибору, зокрема у кількості годин для вивчення предметів.

Вчителі статистику серед своїх випускників не ведуть. Проте, переконані: у спеціалізованих школах, з поглибленим вивченням іноземних мов, відсоток тих, хто обирає вищу освіту у країнах Європи, більший. Наприклад у 5-й, учні змалечку вивчають англійську та французьку або польську. Останню, з кожним роком обирає більшість дітей, бо це можливість вступити до вишів сусідньої країни. Цьогоріч з двох випускних класів, 5-ро вступників стануть студентами у Польщі, Угорщині та Словаччині.

Представник компанії, яка допомагає абітурієнтам підготувати всі документи для вступу розповідає, найлегше і найдешевше зараз вступати у Словацькі ВУЗи. Результати ЗНО значення не мають, а навчання – безкоштовне, якщо мова викладання словацька. Англійською ж – від півтори тисячі євро. Та щоб зібрати необхідний пакет документів з допомогою фахівців, потрібно ще близько тисячі євро.

Ще дві з половиною тисячі євро, потрібно пред’явити на банківській картці, аби підтвердити спроможність жити у сусідній країні протягом року. Для вступу, оформлюється посвідка на проживання і страховка. важливо і правильно заповнити заяву на вступ, написати мотиваційний лист, резюме, отримати виписку з оцінками за останні 3 роки, пройти співбесіду і тест зі знання словацької. Проте, відсоток тих, хто, кому відмовляють – мізерний, а найчастіше цьогоріч абітурієнти обирають сферу айті.

Вступна кампанія у закордонних вишах стартувала дещо раніше і закінчиться вже за 3 тижні. Навчання ж розпочнеться у кінці вересня.