Підвищення пенсій: яких виплат чекати українцям у 2020 році

Пенсії в Україні в 2020 році істотно збільшаться і пенсіонери, які на даний момент отримують мінімальну пенсію, можуть розраховувати на відчутне збільшення.

Підвищення пенсій: яких виплат чекати українцям у 2020 році

Як повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, в 2020 році мінімальна пенсія зросте до 1700-1750 гривень, а до кінця року пенсіонери зможуть розраховувати на підвищення пенсій до 1900 гривень. В Україні на даний момент мінімальну пенсію отримує близько 600 тисяч чоловік і це приблизно 5% від загальної кількості пенсіонерів.

Слід зазначити, з 1 липня мінімальна пенсія зросла до 1564 гривень. У деяких категорій пенсіонерів пенсія зросла до 2000 гривень. Також зросли пенсії для військовослужбовців-ліквідаторів аварії на ЧАЕС та для категорій осіб, які отримали інвалідність під час антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на Донбасі.

Нагадаємо, з приходом нової влади може стартувати пенсійна реформа, яка торкнеться не тільки нинішніх, а й майбутніх пенсіонерів. Вже пройшли панельні дискусії депутатів партії «Слуга народу», які експерти назвали презентацією планів реформ.

З 1 січня 2019 року близько двох мільйонів пенсіонерів почали отримувати підвищені пенсії. Новація торкнулася військовослужбовців і осіб, у віці від 65 років з повним стажем.

Крім того, віце-прем’єр Павло Розенко зазначив, що 1 березня 2019 року відбулася автоматична індексація пенсій, яка стане щорічною, а перерахунок виплат при цьому більше не залежатиме від рішень уряду. Зокрема, розмір пенсії зріс на 17-20%. Міністр фінансів Оксана Маркарова відзначила, що в держбюджеті на поточний рік для цього є достатньо коштів.

Також у березні-квітні держава виплатило додатково 2410 гривень пенсіонерам, які отримують мінімальну і меншу за мінімальну пенсію. Кошти отримають з додаткових надходжень до Пенсійного фонду від розмитнення «евроблях».