Площу заповідних територій України збільшили на 80 тис. гектарів

В Україні майже на 80 тисяч гектарів розширили площу природно-заповідного фонду. 

Площу заповідних територій України збільшили на 80 тис. гектарів

Підписано укази про зміну меж території національних природних парків “Синевир”, “Зачарований край”, “Олешківські піски”, “Білобережжя Святослава” та Ужанського національного природного парку.

Згідно з указом президента “Про оголошення акваторії Азовського моря гідрологічним заказником загальнодержавного значення “Приморський” відповідний статус надається з метою збереження та відтворення біологічного різноманіття акваторії Азова.

Також підписано укази про створення трьох національних природних парків: на Рівненщині, Львівщині та Херсонщині.

Разом з тим, затверджено створення національного природного парку “Бойківщина” на Львівщині задля збереження генетичного, видового та ландшафтного різноманіття українських Карпат, інших природних комплексів і об’єктів, які мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. До його території включається 12 тис. 240 га земель державної та комунальної власності.

На Херсонщині, у Бериславському районі, заснували парк “Кам’янська Січ”. До його території включили 12 тис. 261,14 га земель.

В Адміністрації Президента зазначили, що укази розроблені  з урахуванням міжнародних зобов’язань, узятих Україною в рамках участі у Конвенції про охорону біологічного різноманіття, Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі.