Поновленого на посаді екс-начальника управління освіти Виноградівської РДА знову звільнили

Історія довкола управління освіти Виноградівського району – отримала продовження.

Юрія Свища, який фактично викрив корупційні схеми тодішнього свого керівника – голови райдержадміністрації Юрія Русанюка, – і котрого в листопаді минулого року після цього звільнили, на посаді поновив суд.

28-го березня закарпатський окружний адміністративний суд визнав звільнення начальника управління освіти незаконним, і зобовʼязав керівництво району не просто поновити Юрія Свища на посаді, а й відшкодувати заробітну плату за вимушений прогул. 10-го квітня Виноградівська РДА виконала рішення суду, проте цього ж дня за наказом вже голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля йогj знову звільнили!

Баталії довкола Виноградівської РДА розгорілись у серпні минулого року. Тоді Департамент захисту економіки Нацполіції опублікував скандальне відео, де Михайло Русанюк отримав третій транш хабаря у 25 тисяч гривень від підприємця за укладання договорів на виконання робіт та послуг за бюджетні кошти. Наступного дня поліція оприлюднила телефонну розмову, де губернатор особисто давав роз’яснення виконувачці обов-язків голови РДА Наталії Костелебі-Веремчук, яким чином звільнити Юрія Свища, котрий пішов проти корупційної схеми.

Адвокат Свища стверджує: згідно з антикорупційним законодавством, його клієнта не мали права звільняти ані минулоріч, ані зараз

Виконуюча обов’язки голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук , яка й отримувала вказівку щодо звільнення підлеглого, коментувати теперішню ситуацію відмовилась. У юрвідділі зазначили: діяли згідно з законом, розпорядження суду виконали – на посаді поновили. А причин подальшого звільнення не знають.

У розпорядженні голови ОДА Геннадія Москаля, де фактично йдеться про необхідність скасування рішення суду, не вказано жодної причини звільнення. Їх озвучує права рука губернатора, його заступник Ярослав Галас.

Розпорядження голови ОДА Свищо вважає незаконним, разом із адвокатом подав до суду апеляцію. Не на посаді з початку року і Русанюк – за клопотанням прокуратури президент звільнив його з посади 29-го січня. Справою займається Генпрокуратура.

Нагадаємо, рік тому в інтерв’ю Українській правді Генадій Москаль заявив: напише заяву на звільнення, якщо когось із його заступників чи голів РДА впіймають на хабарі.