“Порошенко + Медведчук + Путін = х…ло і партнери з продажу газу в Україні”. Мітинг Нацкорпусу у Києві

Під такими гаслами в центрі Києва “Національний корпус” проводить акцію “Майдан. Дотиснемо “свинарчуків” разом”. За оцінками різних спостерігачів на заходах націоналістів зібрались до 2 тисяч людей. Зі слів організаторів акції, на Майдані зібралося не менше 10 тисяч осіб.

"Порошенко + Медведчук + Путін = х...ло і партнери з продажу газу в Україні". Мітинг Нацкорпусу у Києві

Акція проходить без партійної символіки. Багато з її учасників прийшли в балаклавах і камуфляжі.

Вони розгорнули великі банери “Свинарчуків Порошенка за грати” і “Поки Свинарчуки Порошенка грабують, 7000 загинули, 30 000 поранено”.

"Порошенко + Медведчук + Путін = х...ло і партнери з продажу газу в Україні". Мітинг Нацкорпусу у Києві

Серед вимог учасників акції: “взяти під варту і заарештувати рахунки та майно екс-першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, учасників схеми Ігоря Гладковського, Віталія Жукова, Андрія Рогози, керівництво” Укроборонпрому “і директорів всіх державних підприємств, які були учасниками схеми, призначити всім винним в розкраданні оборонного бюджету максимальні терміни позбавлення волі з конфіскацією майна, опублікувати матеріали всіх кримінальних проваджень, пов’язаних з розкраданням коштів оборонного бюджету”.

Проте на відміну від інших подібних акцій, що проводились Нацкорпусом, цього разу до 20% присутніх на акції складають малозабезпечені верстви населення старшого віку, які є нетиповими учасниками таких акцій.

Як повідомляють очевидці, в основному вони стоять відокремлено, групами під консерваторією, а також біля вул. Городецького. Від камер такі учасники протесту відвертаються, проти чого вийшли – сформулювати не можуть, проте тримають плакати з тими ж гаслами, що і у більшості демонстрантів.

"Порошенко + Медведчук + Путін = х...ло і партнери з продажу газу в Україні". Мітинг Нацкорпусу у Києві

На це народний депутат Андрій Білецький, заявив, що “звезені бабусі і алкоголіки – це спроба СБУ дискредитувати акцію протесту”.

Нагадаємо, що минулої суботи після низки виступів організаторів та активістів люди пішли до Адміністрації Президента. І учасники, і організатори акції наголошували, що усе “відбуватиметься мирно”. Однак без провокацій не обійшлось – дорогою до АП мітингарі закидали правоохоронців іграшковими рожевими свиньми.

У команді Президента стверджують, що акції “Національного Корпусу” мають на меті послаблення його позицій на майбутніх виборах та підтримку його опонентів.

Також, дії “Нацкорпусу” там пов’язують із міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Останній цей зв’язок заперечує.