Посол Франції в ООН закликає світову спільноту постійно нагадувати, що Крим є невід`ємною частиною України

Посол Франції в ООН закликає світову спільноту постійно нагадувати, що Крим є невід`ємною частиною УкраїниПостійний представник Франції при Організації Об`єднаних Націй Франсуа Делатр закликає світову спільноту постійно нагадувати, що окупований Росією Крим є невід`ємною частиною України.
Про це посол заявив під час засідання Ради безпеки ООН за формулою Arria щодо п`ятих роковин російської окупації Криму.
Зокрема, він наголосив, що зухвала окупація Криму Росією загострила напругу в регіоні, зокрема, в Чорному і Азовському морях та в районі Керченської протоки.
Посол сказав, що під час захоплення 24 українських моряків Росія застосувала силу непропорційно, крім того, РФ здійснює надмірні перевірки у Керченській протоці.
”Тепер як ніколи раніше важливо, аби комерційні і військові судна могли вільно і безперешкодно проходити через Керченську протоку”, – наголосив Делатр.
Водночас французький посол підкреслив: ”Ми повинні нагадувати при кожній можливості в усіх міжнародних і субрегіональних організаціях, що Крим і місто Севастополь – це невід`ємна частина української території”.
Також дипломат підкреслив, що необхідно привертати увагу до ситуації з правами людини в окупованому Криму. ”Незаконна анексія та тяжкі і серйозні порушення прав людини нерозривно пов`язані з тим, що, очевидно, російська влада намагається придушувати тих, хто має сміливість ставити під сумнів цю незаконну анексію”, – наголосив Делатр.
У цьому зв`язку, на його думку, від міжнародної спільноти залежить, аби стратегія придушення незгодних ”зазнала невдачі”.
Він нагадав про заклик щодо необхідності зменшення напруження в Чорному та Азовському морях. ”І це може бути зроблено за допомогою негайного і безумовно звільнення 24 моряків, взятих під варту Росією, а також повернення захоплених суден”, – сказав Делатр.