Посол Німеччини в ООН порівняв переслідування кримських татар в окупованому Криму із утисненням мусульман-рохінджа в М`янмі

Посол Німеччини в ООН порівняв переслідування кримських татар в окупованому Криму із утисненням мусульман-рохінджа в М`янмі
Кристоф Хойсген

Постійний представник Німеччини при Організації Об`єднаних Націй Крістоф Хойзген порівняв ситуацію із переслідуваннями кримських татар в окупованому Російською Федерацією Криму з утисненням, що чиниться стосовно мусульман-рохінджа у М`янмі.
Про це посол ФРН заявив під час засідання Ради безпеки ООН за формулою Arria щодо п`ятих роковин російської окупації Криму.
Хойзген заявив, що окупація Росією Криму – це порушення Статуту ООН, загальної декларації про права людини, міжнародного гуманітарного права, міжнародного морського права, Бухарестського меморандуму, двосторонніх угод, прав національних меншин, а також неповага до світової спадщини ООН, свободи ЗМІ і свободи релігії.
”Коли ми чуємо, що відбувається там з кримськими татарами, з меншинами, – ми згадуємо, що відбувається з іншими меншинами в усьому світі – з рохінья або уйгурами”, – наголосив Хойзген.
При цьому він сподівається, що одного дня вдасться повернутися до такого стану справ, як це було до російського вторгнення в Україну. ”Я хотів би нагадати моєму російському колезі, що коли Україна стала незалежною… в Україні відбувся референдум, і на референдумі переважна більшість підтримала створення нової держави – України”, – сказав Хойзен.
Посол додав, що тоді, у 1991 році, в Криму більшість населення підтримала пропозицію бути частиною України. ”Ми повинні не допустити, щоби анексія Криму стала доконаним фактом. Ми повинні порушувати це питання знову і знову, навіть якщо люди стомлюються від цього”, – наголосив Хойзген.
Також він заявив, що треба не допустити, аби порушення прав людини і міжнародного права у Криму і надалі тривали.
Водночас Хойзген заявив, що у ситуації з Кримом не може бути військового вирішення, а лише політичне рішення. ”Давайте працювати для цього”, – сказав посол.
За його словами, Німеччина і Франція активно діють у ”нормандському форматі” і надалі добиватимуться політичного урегулювання і повернення Криму Україні.
Довідка УНІАН. У М`янмі, де більшість населення становлять буддисти, проживає близько 1 млн мусульман-рохінджа. Протягом багатьох десятиліть їх піддають дискримінації. Багато рохінджа не мають паспортів і не вважаються громадянами М`янми. Уряд в Нейпьідо проводив силову операцію проти рохінджа, яких у країні називають терористами.
Наприкінці жовтня 2017 року держави – члени Організації Об`єднаних Націй домовилися виділити 340 млн євро на допомогу мусульманам-рохінджа, що знайшли притулок у Бангладеші. Як стверджують в ООН, ця сума може збільшитися.