Проект розвитку Українських Карпат буде готовий до вересня

12 серпня на Закарпатті відбувся круглий стіл з обговорення перспектив розвитку гірських територій українських Карпат за участі першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди, інформує Закарпатський ЦРМС. 

Проект розвитку Українських Карпат буде готовий до вересня
01.08.2019 WISLA AMFITEATR IM.STANISLAWA HADYNY – 56 TYDZIEN KULTURY BESKIDZKIEJ
N/Z WYSTEP ZESPOLU KOLORY ZAKARPACIA Z UZHORODU Z UKRAINY

У заході взяли участь керівництво області, представники органів місцевого самоврядування краю, громадські активісти та представники Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Так, 22 липня Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розвиток регіону українських Карпат, яким доручив Кабміну затвердити у двомісячний строк Державну програму розвитку регіону на 2020-2022 роки з урахуванням Концепції розвитку гірських територій українських Карпат, а також передбачити у проектах закону про Держбюджет на 2020 та наступні роки видатки, необхідні для реалізації Державної програми розвитку гірських територій. Раніше, 3 квітня 2019 року, Кабмін схвалив концепцію розвитку гірських територій українських Карпат.

У вступному слові пан Негода наголосив, що розвиток гірських територій українських Карпат є одним із пріоритетів влади. Він висловив сподівання, що нинішній круглий стіл відкриє нові можливості, оскільки нам потрібен розвиток, а не просто розмови про труднощі. На гірських територіях проживає майже мільйон людей, з них 279 тисяч – на високогірних територіях. Водночас, більшість гірських територій (від 400 метрів над рівнем моря) є важкодоступними, рівень соціально-економічного розвитку значно нижчий, ніж загалом по Україні, а їх ресурсний потенціал не реалізований. Одним із головних пріоритетів заступник міністра назвав транспортну доступність до гірських населених пунктів.

Алла Кінщак, начальник головного управління регіонального розвитку Мінрегіону, та директор департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман представили завдання та заходи щодо розвитку гірських територій області в рамках Державної програми. Зокрема, пані Алла озвучила основні пріоритети в роботі. Це розвиток інфраструктури і туризму та рекреації, сталий розвиток Українських Карпат, ефективне використання фінансів.

Крім того, в ході круглого столу обговорили пріоритетні кроки для сприяння розвитку туризму в Карпатському регіоні, збереження довкілля, залучення міжнародної технічної допомоги та інших видів грантової допомоги, проблеми і стан розвитку лісової промисловості.