Сьогодні у світі говорять про боротьбу із раком. Дизайнерка на лимонах пояснила, якими можуть бути ознаки захворювання на рак грудей (ФОТО)

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком. Один із найпоширеніших типів цього захворювання в Україні – рак грудей. Він виліковний на ранніх стадіях. Але як помітити небезпечні симптоми? На що звертати увагу? Саме про це замислилась молода дизайнерка Корінн Бомонт – ініціатор кампанії “Дізнайся , якою за останні дні поділилися у Facebook 32 тисячі разів. Пише BBC News Ukrainian.

Обидві бабусі Корінн померли від раку грудей у 40 і 62 роки. Коли вона почала цікавитись першими симптомами цієї хвороби та тим, на що треба звертати увагу, то знайшла дуже мало корисного. Тоді вона вирішила придумати якийсь простий порадник, і лимони стали її візуальними метафорами для різного стану грудей.

Поклавши цитруси в коробку з-під яєць, Корінн хотіла створити простий образ, який допоміг би жінкам подолати страх перед цією хворобою.

“Дехто не хоче про це говорити, не хоче навіть дивитися на свої груди, – каже художниця. – І часто жінки, яких знімають на медичних постерах, не схожі на звичайних жінок”.

Два роки тому Корінн кинула основну роботу, щоби повністю сконцентруватися на своїй благодійній організації “Рак грудей у ​​всьому світі” (Worldwide Breast Cancer).

Зрозуміло всім

Ця освітня кампанія вже запущена у США, Іспанії, Туреччині та Лівані і перекладена 16-ма мовами.

Кампанія “Дізнайся за лимонами” існує з 2003 року, широко відомою вона стала лише після того, як нею поділилася в соцмережах Ерін Сміт К’єза.

У жінки знайшли рак грудей 4-го ступеня – після того, як вона, завдяки “лимонній інструкції”, звернула увагу на заглиблення, що з’явилися в неї на грудях.

“Якби я випадково не натрапила на картинку, де все видно в натурі, то не знала би, на що звертати увагу”, – написала у соцмережах Ерін.

“Дізнайся по лимонах” – це проста, наочна і водночас яскрава інфографіка, що допомагає просто розповісит важливі речі, які інколи втрачаються за незрозумілими словами.

Недавнє опитування британської організації “Breast Cancer Care” виявило, що третина жінок регулярно не перевіряє груди на ознаки раку.

96% жінок знають, що ущільнення в грудях може бути симптомом раку. Проте 25% не знають, що цим симптомом може бути і втягнутий сосок.

Найчастіше жінки звертають увагу саме на пухлину або ущільнення в грудях,. Про це повідомляє офіційний веб-сайт Національної служби охорони здоров’я NHS Choices.

У 9 із 10 випадків ці ущільнення не є раковими утвореннями, та щоб переконатися в цьому, необхідно обов’язково звернутися до лікаря.

Також треба стежити за такими симптомами, як зміна місця розташування соска чи поява на грудях заглиблень чи нерівної поверхні.

Ранні ознаки

Впадинки на шкірі або сплющування грудей, особливо в позиції з піднятою рукою або тулуб нахилений уперед, є важливими симптомами. Пояснює професор хірургії Джаєнт Вадія з онкологічного відділення лондонського Університетського коледжу.

“Це одна з головних ознак, які можна побачити на ранній стадії, разом із кров’яними виділеннями з соска або виділеннями тільки з одного протоку”, – каже професор.

Такі симптоми, як вени, що стали раптом помітними, або запалення молочних залоз, трапляються рідко. А виразки на шкірі грудей, поява пористої ділянки, яка нагадує апельсинову кірку, а також великі горбки – це ознаки, які свідчать, що хвороба прогресує.

“Лимони у коробці з-під яєць привертають інтерес до цієї теми, і люди можуть краще запам’ятати якісь конкретні ознаки. Але зазвичай жінки просто знаходять у себе “невидиме” ущільнення в грудях – це трапляється найчастіше і часто є єдиним симптомом.”

 

Сьогодні у світі говорять про боротьбу із раком. Дизайнерка на лимонах пояснила, якими можуть бути ознаки захворювання на рак грудей (ФОТО)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.