У Берегові стартували Дні єврейської культури на Закарпатті

Фестиваль триватиме до 4 серпня.

У Берегові стартували Дні єврейської культури на Закарпатті

А ропочався він в атріумі Закарпатського угорського інституту. Присутніх вітав Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі. Він акцентував, що в його країні нині проживає одна з найбільших єврейських громад у Європі й уряд робить все від нього залежне, щоб відродити культуру, традиції і звичаї цієї неординарної нації.

Спогадами про євреїв Закарпаття поділилась ректор ЗУІ, депутат обласної ради Ілдика Орос. Вона розповіла, що культури й традиції угорського та єврейського народів тісно переплітаються, назвала кілька конкретних прикладів. Приміром в обидвох існує весільний звичай бити тарілки на торжестві: скільки друзок отримали, стільки дітей бажали молодим.

Відкрити захід випало знаній Дебреценській “Діксіленд Джаз Банді” під керівництвом Яноша Ковача. Музиканти Іштван Дьормої, один із засновників колективу, Маріетта Ковач, Даніел Товт, Імре Керекеш, Гейза Потої та Шандор Бікас подарували берегівчанам та їх гостям чудові клезменські мелодії в переплетінні з іншими стилями. Ми почули і призабутий блуз, і знамениті композиції Луї Амстронга, й навіть сумну російську пісню “Бублики”, правда у своєрідній аранжировці ансамблю.

На концерті були присутні і члени популярного гурту “Берегівський дікселенд” під керівництвом Карла Глогера. Після програми поцікавились враженнями від почутого.