У дитячих садочках Перечинщини запроваджують німецьку систему виховання дітей (ВІДЕО)

Навчання та розваги – за європейськими стандартами! У дитячих садочках Перечинщини запроваджують Німецьку систему виховання дітей.

Ось так розпочинається кожен ранок у дитсадку села Сімер. Тут, у ранковому колі, дітлахи обмінюються компліментами та вибирають нову тему для заняття.

Останній четвер місяця – у садочку День кухара. Дітлахи самі готують та подають страви – одягають фартушки, нарізають овочі та приносять смаколики один одному на стіл.

Окрім того, щотижня малеча вибирає собі нове меню за картинками. Фото прикріплює на спеціальну дошку. Кожна сторінка пронумерована від одного до дев’яти. Якої цифри – найбільше, отже – для малечі страва найбажаніша, ту кухарі й готують. Вихователі кажуть – це привчає дітей до самостійності та виховує їх помічниками батькам.

У трьох групах садочка виховують вісімдесят дошкільнят. Щодня малеча вивчає основи математики – вчиться розпізнавати цифри та додавати. На спеціальних планшетах закріплюють резинками цифри. Окрім того, за допомогою ігор у колі розвивають мовлення. Такий підхід до навчання тут практикуються із початку січня.

Новий підхід до навчання і в сусідньому селі Ворочево. Тут  діти вивчають лісову педагогіку та вирощують овочі. На задньому дворику  садочка зробили невеличкий город, де росте п’ятнадцять видів овочів.

Спочатку почали вирощувати овочі у горщиках на підвіконні. А навесні висадили перші саджанці. Діти самі саджали та доглядають за ними. А врожаю чекають з величезним нетерпінням! Директорка садочка Мар’яна Сухар розповідає –у такий спосіб привчають малечу до самостійності та бережливого ставлення до природи.

Також дітлахи майже щотижня прогулюються до лісу разом із вихователями. Тут вивчають різновиди дерев, комах та птахів. А все, що цікавого знайшли – приносять у власний лісовий куточок.

У місцевому відділі освіти кажуть: садочок став настільки популярним, що довелося розширюватися.

У Перечинській об’єднаній громаді працює шість шкіл та садочків. Поки європейський підхід у навчанні застосували у двох. Проте вже цього року планують запровадити нові методи у решті!