У Парижі під час акції ”жовтих жилетів” затримано понад 90 осіб

У Парижі під час акції ”жовтих жилетів” затримано понад 90 осіб

У Парижі під час акції ”жовтих жилетів” затримали 94 осіб.
Про це повідомляє телеканал BFMTV.
Згідно з інформацією Міністерства внутрішніх справ, станом на 14.00 в акції ”жовтих жилетів” у Франції сьогодні взяли участь 14,5 тис., зокрема в Парижі – 10 тис. осіб.
Це вже 18-а за рахунком щотижнева демонстрація руху ”жовтих жилетів”, починаючи з листопада 2018 року, проти політики президента Франції Еммануеля Макрона.
Як повідомляє Reuters, у столиці Франції протестувальники підпалили відділення банку, розграбували магазини на Єлисейських полях, а також кидали бруківку в правоохоронців.
Поліція застосувала сльозогінний газ і водомети, оскільки протести знову стали запеклими після кількох тижнів відносного спокою під час маршів і скорочення кількості учасників.

Хвиля протестів у Франції почалася ще 17 листопада 2018 року через анонсоване підвищення акцизів на пальне. Демонстранти мітингували, блокували дороги, автозаправки, сховища пального та торгові центри.
5 грудня під тиском протестувальників французький уряд повністю відмовився від наміру підвищити акцизи на пальне. В уряді підрахували, що податкові пільги та інші фіскальні заходи, які президент Макрон оголосив для заспокоєння демонстрацій, обійдуться бюджету країни в 10 млрд євро.
Однак, незважаючи на поступки з боку влади, ”жовті жилети” вирішили продовжувати акції.