Ужгород у рейтингу публічності органів місцевого самоврядування 18-ий

Лідерами за підсумками минулого року стали Івано-Франківськ, Луцьк, Львів, аутсайдерами – Запоріжжя, Одеса, Черкаси, Полтава. Ужгород поліпшив свої позиції до 62% і посів 18 місце, перейшовши таким чином «психологічну межу» – входить наразі до міст із задовільним рівнем публічності. До речі, ще у 2016-му Ужгород був серед аутсайдерів – четвертим із останніх у рейтингу. Розповів координатор вимірювання Індексу публічності в Ужгороді Ярослав Гулан.

За публічністю діяльності міського голови Ужгород – у «золотій середині». Враховувалися аспекти щодо особистого прийому громадян, звітування перед громадою, звітування про регуляторні акти та чимало іншого.

Серед недоліків Ярослав Гулан, зокрема, назвав відсутність на сайті відкритих публічних конкурсів на посади та протоколів їх проведення, не про всі комунальні підприємства на сайті міськради є інформація тощо.

Значний прогрес щодо оприлюднення відкритих даних Ужгородською міською радою відзначив і регіональний координатор ОПОРИ в Закарпатській області Святослав Бабіля. Дані, на його думку, оновлюються оперативно, при тому, що на державному рівні було прийнято рішення про відкриту інформацію, але не забезпечувалася підготовка фахівців.

Координатор вимірювання Індексу публічності в Ужгороді Ярослав Гулан зазначив, що і в Ужгородській міській раді проведуть зустріч.