В Україні з сьогоднішнього дня з’явиться реєстр педофілів

 

В Україні з сьогоднішнього дня з'явиться реєстр педофілів

У четвер, 16 січня, вступив у силу закон про введення реєстру педофілів. Він був оприлюднений в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України” 15 січня і вступає в силу на наступний після опублікування день, тобто 16 січня.

Закон передбачає створення Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх.

В електронній базі Міністерства юстиції будуть зберігатися відомості про педофілів на підставі обвинувальних вироків суду, в тому числі дані про осіб, судимість яких за такі злочини знята або погашена.

Положення про реєстр Мін’юст повинен розробити до 16 квітня. Протягом трьох місяців з запуску реєстру генеральний прокурор зобов’язаний включити в нього осіб, засуджених до створення реєстру.

Користувачами реєстру стануть керівники прокуратур і органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції та Державного бюро розслідувань.

При цьому органи влади і роботодавці зможуть перевірити наявність конкретної людини в реєстрі при прийомі його на роботу. Це стосується дошкільних, середніх та позашкільних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я та установ, які здійснюють нагляд над малолітніми.

Крім цього, закон передбачає посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх осіб.

За зґвалтування передбачено 10-15 років в’язниці, а за повторний злочин – 15 років в’язниці або довічне ув’язнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.