Вибори-2019: сьогодні закінчується термін подання заяв для зміни місця голосування

До кінця дня українці можуть змінити місце голосування у другому турі виборів 2019.

Вибори-2019: сьогодні закінчується термін подання заяв для зміни місця голосування

На виборах українці можуть голосувати не за місцем реєстрації. Для цього необхідно звернутися з заявою в органи Держреєстру виборців.

Актуально: 9 днів до другого туру виборів. Підготовка в Закарпатті, як і по всій Україні, – посилена

У неділю, 21 квітня, в Україні відбудеться другий тур чергових виборів президента України. За п’ять днів до виборів – до 15 квітня включно – українці, які бажають проголосувати не за місцем реєстрації, повинні звернутися з відповідною заявою  в органи Держреєстру виборців.

Українці, які проживають не за місцем реєстрації або ті, хто перебуває не за місцем проживання на момент голосування також можуть змінити місце голосування. Для цього їм потрібно звернутися до Держреєстру виборців. Але, крім заяви, їм необхідно надати документ, що підтверджує необхідність зміни місця голосування: це може бути, наприклад, довідка з роботи або навчання.

Варто відзначити, що змінити місце голосування необхідно за місцем роботи або проживання. 

Зазначимо, у заяві потрібно вказувати офіційне місце реєстрації, номер обраного виборчої дільниці. Як відомо, відділення Держреєстру виборців працюватимуть без вихідних. Чергові вибори президента України в 2019 році проходять в два тури. Перший тур відбувся 31 березня, участь у голосуванні взяли понад 18,8 млн громадян. За результатами голосування лідером став Володимир Зеленський (30,24%), на другому місці – Петро Порошенко (15,95%). Третє місце посіла Юлія Тимошенко (13,40%). Підрахунок голосів зайняв у Центрвиборчкому тиждень. Для того, щоб вибори пройшли в один тур, один з кандидатів мав набрати понад 50% голосів. Оскільки ніхто з кандидатів не набрав більшості голосів – ЦВК оголосив про проведення повторного голосування 21 квітня.


Джерело: УНІАН