За борги – пеня, а суми у платіжках зростуть на 15 %!

З першого травня закарпатців чекають зміни, які вдарять по кишеням, і дадуть змогу політикам знову маніпулювати на обіцянках про здешевлення газу.

З чого складається нова вартість газу, чому почати виплачувати борг треба до травня та коли наступне подорожчання?

З чого складається нова вартість газу, чому почати виплачувати борг треба до травня та коли наступне подорожчання? Усе, що треба знати про підвищення тарифу, яке чекає на нас вже за два тижні – розкажемо!

Опубліковано Телеканал Sirius Середа, 17 квітня 2019 р.

У «Закарпатгазі» вже оприлюднили інформацію від «Нафтогазу» про підвищення тарифів з травня. У новій ціні вартість газу складає 90%, ще 2 з половиною проценти – торгова націнка роздрібного постачальника, інше -тариф на транспортування розподільчих мереж та магістральних газопроводів. Останнє, відповідно до інформації на сайті Укртрансгазу, теж подорожчає, та наскільки саме – невідомо. Тож поки вартість одного куба для споживачів лише приблизна – 9 гривень 88 копійок, що на півтори гривні дорожче ніж зараз.

Економісти кажуть: це подорожчання має низку суперечливих факторів, зокрема, попередня урядова постанова рекомендувала недопущення підвищення ціни, з максимальним тарифом – 8.30 за кубометр. Та лише для того, щоб призупинити інфляційні очікування, пояснюють експерти. Разом з тим, наголошують: реальне підвищення вартості блакитного палива на зовнішньому ринку, очікується лише під кінець року.

У Закарпатгазі нагадують: разом з новим тарифом на блакитне паливо з першого травня починає діяти і нова норма Закону України про нарахування пені за несвоєчасну оплату. Фактично за кожен день прострочення платежу, плюс одна десята відсотка від суми у платіжці.  на перше квітня закарпатці заборгували за газ мільярд 350 мільйонів гривень. У порівнянні з минулим роком сума збільшилась на п’яту частину. Усе через попереднє подорожчання – на 23 з половиною відсотки та зменшення кількості субсидіантів майже на 60 тисяч сімей. Тому для споживачів запровадили реструктуризацію боргів.

У Закарпатгаз збуті кажуть: якщо борг реструктуризований, то пеня за нього нараховуватись не буде. Разом з тим нагадують: третій етап планового  подорожчання газу для населення анонсований на 1-е січня 2020 року — відповідно до постанови Кабміну ціна зросте до 12-ти гривень 30-ти копійок.