За три хвилини буревій залишив пів сотні сімей у селі Сюрте на Ужгородщині без даху над головою (ВІДЕО)

Трьох хвилинний буревій і пів сотні сімей у селі Сюрте  залишились без даху над головою! 7 липня близько 17-ї години піднявся сильний вітер, який зносив усе на своєму шляху.

З будинку Василини ураган майже повністю зніс дах. Жінка лише восени закінчила ремонт, зараз у розпачі. Каже: усе сталося так швидко, що й отямитись не встигла. Пориви вітру були такої сили, що шматки стріхи віднесло на сусідню вулицю.

Шифер та металочерепиця літали повсюди, кажуть місцеві. Жерстяні дахи на кількох будинках не зняло, а буквально згорнуло у трубочку, наче млинець! Наталія Чіслак ледь втримала двері дому, коли почався ураган, а огорожу знесло повністю.

Збитки родина ще не підраховувала. Кажуть: сусіди допомогли  старим шифером, аби тимчасово закрити дірки. Що робити далі – не знають. Та лише брезент, яким вчора терміново прикривали дах – влетів в копієчку.

Пара пенсіонерів з сусіднього будинку – лише відходяиь від шоку. Кажуть: за життя так страшно ще не було.

Під час буревію постраждали дві жінки. Вони саме святкували другий день весілля у шатрі. Батько молодої каже: усе сталося тут, у їхньому дворі. Миттю піднявся вітер і чимось важким вдарило двох дівчат.

В Ужгородському районі негода залишила повністю без електропостачання 10 населених пунктів, ще 8 – частково. Лише на цій вулиці у селі Сюрте – вітер повалив 4 бетонні опори і обірвав дроти двох ліній. Зараз без світла майже пів тисячі людей. На місцях працюють електрики.

Наразі у селі Сюрте, відомо про 48 пошкоджених хат. Крім цього постраждала будівля школи, сільради та 3-х магазинів. створені спеціальні комісії, які починають підраховувати збитки.

У сільраді повідомили: комісія працюватиме протягом трьох днів. Потім – акти обстежень направлять у районну адміністрацію і проситимуть гроші людям, бодай на будівельні матеріали. Сподіваються, що їх виділять з резервного фонду.