Закарпатські ранні огірки купляють по всій Україні

Понад 500 кілограмів огірків збирає Іван Маргітич тричі на тиждень у своїх теплицях.

Він один з небагатьох у Боржавському хто вирощує цей овоч. Іншу ранню городину: помідори, перець та капусту в селі на Виноградівщині культивують майже в кожній родині.

Овочі потрібно збирати тричі на тиждень. Але роботи в теплиці вистачає щодня: треба постійно слідкувати за поливом, обривати на стеблах сухі листочки та молоді паростки тобто – пасинкувати огірки.

Фермер розповідає: огірок досить примхливий, і дуже любить тепло. Тому в парниках треба тримати температуру не менше 15-ти градусів та слідкувати за вологістю ґрунту. Навіть у теплий весняний період на ніч розпалюють грубку, щоб рослина не замерзла.

На 13-ти сотках фермер вирощує 5 сортів огірків. Ранні, каже, – смачні та соковиті, найкраще підходять для салатів. Перші овочі вирощують без хімікатів, бо в цей час ще нема шкідників. Наступна посадка починається наприкінці серпня, урожай збирають у жовтні. 

Юрій Любка почав висаджувати огірки чотири роки тому, до цього вирощував полуницю. Ягода каже, потребує великої території і робочої сили. З огіркАми можна впоратись і самому. Головне: обігрів та налАгоджена система крапельного поливу:

Урожай фермери реалізовують на оптОвих ринках по всій Україні. Вартість кілограма від 25-ти гривень, перед святами ціна виросте до 60-ти. Наприкінці літа у теплицях висадять огірки для консервування, салат чи іншу городину.