Закарпатський посадовець відповідатиме за злочинну схему по закупці бітуму для дорожнього покриття

Справу щодо злочинної діяльності посадовця з Закарпатського облавтодору направлено до суду

Оперативники управління захисту економіки Нацполіції, спільно з слідчими Головного слідчого управління задокументували факт зловживання очільником облавтодору. В результаті діяльності державі завдано збитків на 1 мільйон 857 тисяч гривень.

Правоохоронці встановили, що посадовець, вступивши у злочинну змову з службовими особами приватних суб’єктів господарювання, які мають ознаки фіктивної діяльності, з метою закупівель бітуму для будівництва доріг на території області по завищених цінах.

Злочинна схема полягала в тім, що транспортні засоби, які здійснювали перевезення бітуму, прямим сполученням слідували з місця виготовлення (заводу виробника або офіційного дистрибютора бітуму в Україні) до державного підприємства, в той же час за налагодженою схемою товаро-транспортні накладні та акти прийому-передачі проводились через фіктивні суб’єкти господарської діяльності, кожна з яких штучно завищувала вартість однієї тони бітуму на визначену суму.

Факт закупки бітуму по завищеним цінам підтверджується проведеними комплексними товарознавчо-економічними експертизами.

У вересні 2019 року керівнику облавтодору було повідомлено про підозру за ч.2 ст. 364-1(Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України

Наразі обвинувачувальний акт скеровано до суду, повідомляють в Управлінні захисту економіки в Закарпатській області ДЗЕ НП України.

Закарпатський посадовець відповідатиме за злочинну схему по закупці бітуму для дорожнього покриття