Закарпаття на інтерактивній онлайн-мапі найстаріших дерев України

Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps розробили та запустили інтерактивну онлайн-мапу старих дерев України.

Про це повідомляє Аgronews.

З мапи можна дізнатися, де саме розташовані рослини, а також отримати про них інформаційну довідку — там описано стан, вік, висоту й особливості кожного дерева чи куща.

Як відомо, в Україні є 43 дерева, яким більше тисячі років. Найбільше їх збереглось в Києві (350), а також у Львівські та Тернопільській областях. На території Закарпатської області визначено 12 дерев-старожилів. Три знаходяться в Ужгороді – ясен, два тиса та платан. По одному древньому дубі розташовано у Берегові, селі Крайниково Хустського району, Плав’я на Свалявщині. Ще три дубові гіганти неподалік села Стужиця Великоберезнянського району. Найстаріші липи краю ж ростуть на території санаторію “Карпати” Мукачівського району та неподілк села Бронька Іршавського району. Останнім у списку дерев-старожилів є золота тополя розташовано у селі Велика Бакта на Берегівщині.

Загалом, на мапі позначено більше 400 дерев.

За даними екологів, у нашій країні є близько 2600 офіційно заповіданих дерев. Хоча частина з них уже могла загинути.

Переглянути мапу можна тут.